Головна » 2017 » Січень » 3 » Пам'ятка інтернет-користувачеві. Частина 3. Режим інкогніто або приватний. Як не залишати слідів.
21:58
Пам'ятка інтернет-користувачеві. Частина 3. Режим інкогніто або приватний. Як не залишати слідів.

Користуючись Інтернетом, ми знаємо, що наш браузер зберігає інформацію про кожного нашого кроку і дії. Ці дані зберігаються в історії перегляду,файлах кешу і куки , історії завантажених файлів.

Напевно, у кожного інтернет-користувача хоч раз в житті виникало бажання або навіть необхідність попрацювати в Інтернеті, не залишаючи при цьому слідів в системі. Така ситуація можливо, наприклад, коли ми перебуваємо в громадському місці (інтернет-кафе, бібліотека), на роботі або за чужим комп'ютером. У будь-якому випадку, коли ми не хочемо, щоб будь-який інший користувач комп'ютера міг без зусиль дізнатися, які сторінки ми відвідували і що робили.

Звичайно, можна після використання очищати кеш, куки, історію переглядів і т.д., але можна поступити і простіше.

Спеціально для цього в кожному браузері існує режим інкогніто (або приватний) . В цьому режимі відвідані сайти не зберігаються в історії перегляду, завантажені файли не відображаються в історії завантажень, а файли кукі видаляються після закінчення сесії. Єдині сліди, які ви можете залишити - це збережені закладки та зроблені вами настройки браузера.

Слід також пам'ятати, що в соціальних мережах і на форумах ваше відвідування буде зареєстровано в будь-якому випадку.

Розглянемо, як включити приватний режим в різних браузерах.

 

Google Chrome

Натискаємо на кнопку з трьома горизонтальними смужками (в інших версіях іконка з зображенням гайкового ключа або трьох точок) в правому верхньому куті вікна браузера Google Chrome . У меню вибираємо Нове вікно в режимі інкогніто .

Відкриється нове вікно, в верхньому лівому кутку якого повинен розташовуватися чоловічок в капелюсі, плащі та темних окулярах, що символізує скритність, а в центрі вікна повідомлення про початок використання режиму інкогніто .

Це вікно також можна відкрити, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + N .

Тепер, працюючи в цьому вікні, вам слід побоюватися тільки тих, хто стоїть за вашою спиною.

Щоб вимкнути режим інкогніто просто це закрийте вікно.

 

Mozilla Firefox

В панелі меню Firefox натискаємо Інструменти - Почати приватний перегляд .

Якщо ви не бачите панель меню, то натисніть Alt для появи панелі. Ви також можете запустити режим приватного перегляду комбінацією клавішCtrl + Shift + P .

Погоджуємося почати приватний перегляд.

Якщо ви бачите таке повідомлення, а в лівому верхньому кутку з'явився напис Приватний перегляд , значить все зроблено правильно.

Вийти з режиму приватного перегляду можна закривши вікно браузера, натиснувши Інструменти - Закінчити приватний перегляд або Ctrl + Shift + P .

 

опера

Натискаємо на значок Opera в лівому верхньому кутку, вибираємо пункт Вкладки і вікна . У випадаючому списку можна вибрати або Створити конфіденційну вкладку , або Створити конфіденційне вікно (що рівносильно комбінації Ctrl + Shift + N ).

Повинно з'явитися таке повідомлення.

При створенні приватній вкладки режим інкогніто поширюється тільки на цю вкладку, тоді як при створенні приватного вікна все вкладки в цьому вікні будуть приватними.

Якщо вкладка приватна, то на місці значка сайту буде відображатися значок замка.

Для виходу з приватного режиму досить закрити вікно (або вкладку, якщо створювали тільки її).

 

Internet Explorer

У браузері Internet Explorer такий режим називається InPrivate . Запустити його можна одним з таких способів:

  1. У рядку меню в лівому верхньому кутку натискаємо Сервіс - Перегляд InPrivate .
  2. У командному рядку (зазвичай у правому верхньому куті) натискаємо Безпека - Перегляд InPrivate .
  3. Комбінація гарячих клавіш на клавіатурі Ctrl + Shift + P .
  4. У правому верхньому кутку натискаємо значок шестерінки (доступно починаючи з версії 9), далі Безпека - Перегляд InPrivate .

Всі ці способи приведуть до одного і того ж дії: відкриється нове вікно Internet Explorer, в лівому верхньому кутку якого з'явитися напис InPrivate .

Щоб вийти з цього режиму, просто закрийте вікно браузера.

 

хром

Дії в браузері Chromium аналогічні описаним вище діям з Google Chrome.

 

Maxthon

Щоб увійти в приватний режим в браузері Maxthon , потрібно натиснути на квадратну пику в лівому верхньому кутку, потім вибрати Нова секретна вікно .

У секретному вікні пика повинна бути зі щитом.

Для виходу з режиму, закрийте секретне вікно.

На завершення необхідно відзначити, що ніякої приватний режим не може вам дати стовідсоткової гарантії на скритність ваших переміщень в інтернеті . Провайдер в будь-якому випадку буде бачити відвідані вами ресурси, існує також безліч способів відстежити це і з даного комп'ютера (всякі програми-шпигуни, запис дій на екрані і т.д.) Проте, використання приватного режиму - перший крок на шляху до секретності і не варто їм нехтувати, особливо, коли користуєтеся чужим комп'ютером і не хочете залишати слідів.

Успіхів!

Переглядів: 160 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar