Головна » 2017 » Січень » 14 » Комп'ютер або ноутбук довільно вимикається
20:39
Комп'ютер або ноутбук довільно вимикається


 

Найчастіше такі речі відбуваються з ноутбуками і причина цього в 95% випадків - перегрів процесора, або відеокарти. Виключення - це захисна реакція системи, яка дозволяє врятувати Перегрівшись мікросхему від виходу з ладу.


Однак, не варто розслаблятися і сподіватися тільки на захист системи.Регулярні перегріви все одно рано чи пізно приведуть до виходу обладнання з ладу. В цьому випадку може вимагатися дорогий ремонт або придбання нового ноутбука. Особливо це актуально для ноутбуків з потужними ігровими відеокартами, тому що відеочіпи при високому навантаженні виділяють дуже багато тепла. І якщо система охолодження не в змозі це тепло зняти з поверхні чіпа і розсіяти, то це може привести до поломки.


Що можна зробити, щоб запобігти перегріву елементів ноутбука?

Найчастіше в перегрів винна пил, який накопичується на системі охолодження ноутбука і перешкоджає проходженню через радіаторну решітку повітря. Таким чином порушується теплообмін і відбувається перегрів.

Система охолодження ноутбука до чищення 
Система охолодження ноутбука 
до проведення чистки
Система охолодження ноутбука після чистки 
Система охолодження ноутбука 
після проведення чистки

Якщо ви ніколи не стикалися з чищенням ноутбука і тим не менш у вас дорогий апарат, який є інструментом для заробітку грошей - я настійно рекомендую не лізти всередину, а звернутися в сервіс, який надає таку послугу (наприклад, до нас :-). Ця процедура може вимагатися раз в 1-3 року, в залежності від запиленості приміщення, де експлуатується ноутбук. І не забувайте про необхідність заміни термопасти, тому що після демонтажу системи охолодження її необхідно поміняти.


Причому, якщо ноутбук почав відключатися через перегрів - значить віддавати його в чистку слід мінімум 3 місяці тому.


Пояснення цьому просте: спершу ноутбук починає сильно грітися і постійно ганяє систему охолодження на максимальних оборотак, і від ноутбука стає багато шуму.

Так що, якщо ви звернули увагу, що апарат став сильно грітися, при цьому став часто замислюватися і очеть голосно шуміти - слід негайно провести чистку його системи охолодження. Ви це можете зробити самостійно, - головне правило тут акуратність і наявність якісних інструментів.

Чому цього частіше схильні до ноутбуки?

Відповідь проста - тому що ноутбуки обладнані дуже компактною системою охолодження, тому що сам ноутбук по суті своїй пристрій маленьке і повноформатну систему охолодження в нього не поставити.

охолодження ноутбука

Типова система охолодження для ноутбуків

Охолодження стаціонарного ПК

Типова система охолодження для стаціонарного комп'ютера

Стаціонарні комп'ютери мають більш потужною системою охолодження, яка здатна відводити тепло, навіть будучи запиленості.


Але не варто розслаблятися - перегрів негативно впливає на всі напівпровідники, тому чистити стаціонарний комп'ютер хоча б за допомогою пилососа, а в ідеалі - компресора, все таки необхідно.


Справа в тому, що якщо процесор ще так-сяк буде охолоджуватися запиленості системою охолодження (кулером), то про ігрову відеокарту цього сказати не можна, тому що видеочип гріється сильніше, ніж центральний процесор. Відомі випадки, коли дорогі ігрові карти ламалися саме через перегрів. А треба то було взяти пензлик і акуратно пропилососити всередині комп'ютера і по можливості витягнути пил з системи охолодження відеокарти.

Для ентузіастів на сайті скоро з'явиться стаття з чищення ноутбука Toshiba.

Переглядів: 145 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar