Головна » 2017 » Січень » 3 » Як завантажитися з CD / DVD диска або флешки. Boot Menu і настройка bios
21:26
Як завантажитися з CD / DVD диска або флешки. Boot Menu і настройка bios

Часом виникає необхідність завантажити комп'ютер (або ноутбук - різниці немає) в обхід встановленої операційної системи, з зовнішніх носіїв: CD / DVD дисків або флешки . Це можуть бути так звані LiveCD або інші утиліти для відновлення , тестування та інших потреб.

1. Вставляємо флешку в роз'єм USB або встановлюємо диск в дисковод. У випадку з дисководом, відкрити його можна тільки при працюючому комп'ютері (про спосіб із застосуванням голки або шпильки говорити не будемо).

2. Включаємо комп'ютер. З'являється вікно з заставкою (зазвичай логотип материнської плати) і внизу екрану, як правило, буде написано, яку клавішу треба натиснути на клавіатурі, щоб завантажити Bios і потрапити в Boot Menu . Потрібно встигнути натиснути потрібну кнопку, перш ніж почнеться завантаження операційної системи. В іншому випадку доведеться перезавантажити комп'ютер і спробувати ще раз.

Порада: натискайте потрібну клавішу багаторазово, як тільки екран монітора загорівся при включенні.

Якщо вам потрібно зробити операцію завантаження з зовнішнього носія разово, то можна скористатися швидким Boot Menu (настройки не будуть збережені). Якщо планується завантажуватися з дисків і флешок регулярно, можна зробити налаштування Bios. Не раджу робити це для завантаження з флешок, тому що тоді при запуску система щоразу спершу намагатиметься завантажитися з флешок (якщо ви забули їх вийняти), і тільки потім звертатися до вашого жорсткого диску. На це буде витрачатися додатковий час при включенні комп'ютера і завантаження операційної системи. Це був ліричний відступ, повернемося до практичних дій.

У більшості випадків, на материнських платах різних виробників, кнопки для запуску Bios і Boot Menu різні.

3.1. Для запуску Boot Menu зазвичай використовується одна з клавіш верхнього ряду клавіатури. Найбільш часто: Esc, F1, F2, F7, F11, F12 .

Boot Menu виглядає приблизно наступним чином:

У списку вказані всі носії, з яких можна спробувати завантажитися: дисководи, жорсткі диски, флешки (в даному випадку HL-DT-STDVDRAM GT40N - це дисковод і WDC WD5000BPVT-60HXZT3 - жорсткий диск, якщо вставити флешку, то і вона з'явитися з цього списку). Стрілками на клавіатурі вибираємо потрібний носій і натискаємо Enter . Чи піде завантаження з зазначеного носія, але наш вибір не буде запомнен. При повторній необхідності завантаження операцію доведеться повторити.

3.2. Якщо з якихось причинами вам не вдалося завантажитися з диска або флешки, використовуючи опис з пункту 3.1., Тоді переходимо доналаштувань Bios .

Найбільш часті клавіші, що використовуються для завантаження Bios також клавіші верхнього ряду клавіатури: Del, F2, Esc, F10, F12 .

Потрапляємо в Bios. На малюнку представлений один з варіантів його зовнішнього вигляду. Інтерфейс на різних материнських платах може відрізнятися, але суть необхідних налаштувань залишається однаковою.

Знаходимо розділ Boot (або Boot Menu ). Переходимо в нього шляхом натискання клавіш стрілок - вліво-вправо - і натискаємо Enter , для розкриття розділу.

Вибираємо стрілками Boot Option # 1 (може називатися First Boot Priority або аналогічно) і натискаємо Enter . Відкривається вікно вибору. Тут вказуємо, з якого пристрою ми хочемо завантажуватися в першу чергу. Вибираємо і натискаємо Enter .

Аналогічно можна призначити пристрою, з якого будемо завантажуватися в другу чергу і т.д.

Якщо в списку пристроїв ви не побачили, що їхній (наприклад, якщо збираємося грузиться з флешки, а комп'ютер вирішив, що це ще один жорсткий диск). Тоді слід зайти в розділ Hard Drive Priorities . Там будуть представлені всі жорсткі диски, і можна буде встановити черговість завантаження для них аналогічним чином.

Коли всі необхідні зміни внесені, натискаємо F10 (що фактично викликає команду Зберегти та Вийти - Save and Exit ) і підтверджуємо збереження налаштувань, вибравши Yes (іноді потрібно ввести букву y з клавіатури).

Після цього завантаження почнеться з вказаного пристрою - з диска або флешки.

На цьому все. Успіхів!

Переглядів: 151 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar