Головна » 2017 » Січень » 14 » Як вилікувати і захистити комп'ютер від вірусів
20:47
Як вилікувати і захистити комп'ютер від вірусів

       Як ви вважаєте, якщо у вас встановлений антивірус на комп'ютері, чи означає це те, що з ним ви як в танку? Якщо ви відповіли позитивно, то вам просто необхідно прочитати цю статтю для вашої власної безпеки.

       Як ви вже напевно зрозуміли, жоден антивірус не гарантує 100% захисту від проникнення будь-якої "інфекції", будь то просто вірус- "шкідник", який щось блокує, кудись не пускає і в цілому гальмує систему, або ж вірус -злодій, вірус-шпигун, вірус-вимагач , на худий кінець - неважливо.

       Тут же ми опишемо більшість методів проведення антивірусної профілактики , які під силу виконати навіть не дуже досвідченому користувачеві комп'ютера.

 

Чому потрібно робити антивірусну профілактику?

       Як ми вже говорили з вами вище - жоден антивірусний пакет не може дати 100% гарантію того, що на вашу систему не потрапить жоден вірус.

 

З чим це пов'язано?

        Це пов'язано, перш за все, з тим, що між появою нового вірусу і додаванням його опису в вірусну базу антивірусапроходить деякий час (від декількох годин до декількох днів - залежно від того, на скільки швидко кожна конкретна антивірусна лабораторія встигла його відловити).

       Так ось, трапляється таке, що один свіжий вірус антивірусна лабораторія - розробник вашого антивіруса - додала попереду планети всієї, а інший вірус був швидше доданий антивірусною лабораторією від іншого виробника і збіглося так, що вам "пощастило" і ви зловили саме цей свіжий вірус. Отже, щоб на 99,9% перебувати в упевненості, що система чиста , потрібно регулярно (наприклад, вечорами в п'ятницю) проводити перевірку за допомогою стороніх утиліт.

 

Як можна проводити антивірусну профілактику?

       Є три методи, за допомогою яких можна ефективно провести антивірусну профілактику .

       1. Підключення системного диска комп'ютера до іншого комп'ютера, з встановленим антивірусним пакетом від іншого виробника. Плюс методу - ефективне лікування вже свідомо зараженого диска. Мінус - потрібно лізти всередину комп'ютера, діставати диск, потім підключати всередину іншого і т.п., та й не факт, що той комп'ютер гарантовано "здоровий".

       2. Завантаження комп'ютера в безпечному режимі (Safe Mode) з подальшою перевіркою антивірусної утилітою. Досить ефективний метод перевірки, але останні версії вірусу WinLock (Trojan-Ransom.Win32.Krap) запускаються і в безпечному режимі.

       3. Завантаження з Live CD і найчистіша перевірка на віруси. Плюс методу очевидний - сама ізольована середовище та найефективніше лікування. Мінус тільки один - потрібна болванка і пішушіе привід. А ще програма, "вміє" записувати iso-образи дисків.

       Ми з вами детально розглянемо другий і третій способи, як найбільш ефективні.

 

 

 

Завантаження комп'ютера в безпечному режимі (Safe Mode)

       Перш за все нам буде необхідно завантажити антивірусні утиліти, які можна запустити в безпечному режимі Windows. Для початку буде достатньо лечащей утиліти від Касперського (оновлюється не менше 2 разів на день), що лікує утиліту AVZ(виробник - один із співробітників Kaspersky Lab), лікує утиліта CureIT від Dr.Web .

       Тепер перезавантажуємося в безпечний режим . Порядок дій такий: 

       - перезавантажуємо комп'ютер (якщо він був вимкнений - включаємо); 
       - Перед самим початком завантаження Windows починаємо безперервно натискати клавішу F8 доти, поки не з'явитьсязавантажувальний меню ; 
       - Якщо не дивлячись на ваші маніпуляції пішла завантаження Windows, то операцію необхідно повторити; 
       - Перевірте так само, якщо є така можливість, варто прапорець Відображати варіанти відновлення (необхідно натиснути правою кнопкою миші по значку Мій комп'ютер , вибрати Властивості , перейти у вкладку Додатково та в секторіЗавантаження і відновлення кнопка Параметри ) або див. Третій варіант з LiveCD .

       Після скачування цих файлів необхідно запустити ці утиліти і провести повну перевірку на віруси. В принципі, якщо є можливість залишити комп'ютер включеним на ніч, то можна з вечора запустити всі три утиліти, щоб вони всю ніч у вас крутилися, а вранці буде видно результати перевірки.

 

Завантаження комп'ютера з LiveCD

       Спершу викачуємо образ цього чудового лікувального диска від Dr.Web , причому качати треба файл з розширенням .iso, на момент написання статті це був файл minDrWebLiveCD-5.0.2.iso - навряд чи його назва найближчим часом сильно зміниться.

       Тепер нам необхідно записати цей образ на диск (краще на CD-RW, тому що він кожен день оновлюється і якщо кожен раз записувати - болванок не напасть). Для тих, хто не знає, як писати образи - наш мікролікбез по запису дисків - там теж розглядається запис файлу-образу, тільки для інших цілей, але це неважливо.

       Виставляємо в BIOS завантаження з CDROM (див. Інструкцію до материнської плати), завантажуємо комп'ютер і починаємо перевірку на віруси. Це справа теж не швидка, тому краще залишити на ніч, якщо є така можливість.

Переглядів: 154 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar