Головна » 2017 » Січень » 18 » Як вибрати нетбук (посібник для чайників)
20:34
Як вибрати нетбук (посібник для чайників)


 

Дана стаття була написана з однією єдиною метою: не вникаючи в термінологію і не вдаючись в подробиці, вибрати цей маленький агрегат.Тому тут не буде тестів, повних характеристик, а буде «HowTo» з розряду: «На що треба дивитися», щоб не промахнутися.

Отже, в чому полягає відмінність ноутбуків від нетбуків і чому вони так дешево коштують?

Це бюджетні пристрої, що володіють невеликими розмірами і дозволяють:

 • повноцінно бродити по просторах інтернету,
 • дивитися відеофільми (крім FullHD - потужності процесора не вистачає, та й з діагоналлю 10.1 "чи вам потрібна така висока якість),
 • прослуховувати музику,
 • грати в різні «Ферми» і «Домовята»,
 • читати пошту,
 • спілкуватися в інтернет-месенджерах (таких, як Skype, наприклад),
 • грати в старі ігри.

На що здатні нетбуки?

Повноцінно обробляти звук, відео, та й обробка фотографій через мініатюрного екрану може виявитися скрутною. Ні, ви, звичайно, можете спробувати переконвертувати DVD-ролик в стислий формат, питання лише в тому, скільки на це піде часу, тільки і всього.

На що дивитися при виборі нетбука?

Дивіться на:

 • марку процесора,
 • розмір його кеш-пам'яті,
 • обсяг присутньої на борту оперативної пам'яті,
 • обсяг жорсткого диска і
 • Ємність аккумулятору.

Нижче я розповім, що саме для чого потрібно.

Марка процесора.

Переважна частина нетбуків зібрана на базі процесора Intel Atom, який розроблявся спеціально для портативних пристроїв. Цей процесор характеризує не дуже високе енергоспоживання і низьке тепловиділення (всього до 8.5 Ватт TDP).

Даний процесор має на борту два процесорних ядра і розмір кеш-пам'яті від 512 кб до 1 Мб. Не бачу причин, щоб купувати нетбук з іншим процесором, з огляду на той факт, що у них у всіх досить квола система охолодження, якої вистачає дуже сильно впритул.

Кеш-пам'ять процесора.

Це дуже важлива характеристика, яка впливає на вартість процесора і, як наслідок, на вартість нетбука в цілому. Ця пам'ять є дуже дорогою, тому що працює на одній частоті з процесором - висока швидкість цієї пам'яті якраз і обумовлює її високу вартість. Пам'ять можна умовно порівняти з невеликим блокнотом, в якому ви можете записувати найбільш часто використовувані номери телефонів, рецепти, перелік найбільш часто використовуваних ресурсів і т.д. Адже простіше знайти рецепт або телефон в маленькому блокноті, ніж відкривати великий талмуд і кожен раз знову намагатися щось відшукати.

Процесор використовує цю пам'ять для зберігання найбільш часто використовуваних команд. Іншими словами процесору не потрібно обробляти великий масив даних кожен раз в пошуках потрібної команди. Природно, чим більше обсяг цієї пам'яті, тим вища продуктивність системи.

Оперативна пам'ять.

Зазвичай технологічна межа пам'яті для нетбука - 2 гігабайти. Бажано, щоб саме стільки в ньому і стояло, тому що це «комфортний» розмір оперативної пам'яті для встановленої на всіх сучасних нетбуках операційної системи Windows 7. І хоча на нетбуках встановлюється операційна система в самій мінімальній комплектації - краще, щоб 2 Гб стояло - це дозволить збільшити швидкість роботи системи і знизити енергоспоживання, т.к . операційній системі рідше доведеться звертатися до жорсткого диска, на який вона скидає все, що не вмістився в оперативну пам'ять.

Обсяг жорсткого диска ( HDD).

Цю характеристику слід враховувати тим, хто часто буває у відрядженнях або планує зберігати на жорсткому диску комп'ютера багато музики і / або відео. Тут кашу маслом не зіпсуєш, і чим більше цей показник, тим більше на диску можна зберігати. Якщо ви більше практикуєте перегляд і прослуховування музики, що знаходиться в онлайн-ресурсах (посилання на big-big.ru), то для вас підійде і мінімальний розмір (на момент написання статті на нетбуки ставилися жорсткі диски об'ємом не менше 250Гб).

Ємність аккумулятору.

Щоб не вникати в різні міліампер на годину і інші незрозумілі слова, зверніть увагу на наступні характеристики акумулятора:Cel 3, Cel 6 або Cel 8 .

Ці характеристики визначають, з якої кількості модулів ( «банок») складається акумулятор. В принципі, ця величина найчастіше прямо пропорційна часу автономної роботи нетбука (від вбудованого акумулятора). Тут важливо те, в яких ситуаціях ви можете автономно використовувати ваш нетбук. Якщо вам важливо, щоб при перенесенні з кухні в кімнату нетбук не вимикаючи або ви зрідка в кафе з WiFi перевіряєте пошту, то акумулятор вам підійде будь-який. Якщо ви часто їздите у відрядження і вам дуже важливий тривалий ресурс роботи від акумулятора - то обов'язково Cel 6 або Cel 8.

Одне важливе зауваження - від заявлених виробником годин роботи без підзарядки слід віднімати 20-30%, якщо плануєте не надто сильно навантажувати нетбук і 40-50%, якщо у вас постійно відкрито безліч програм (наприклад, поштова, браузер, ворд і ще щось небудь) і включений BlueTooth-модуль.

Резюме.

Я спеціально не став називати конкретних виробників, а то деякі з них можуть образитися. По конфігурації і по функціоналу вони все дуже схожі і цього достатньо для того, щоб зробити якісь висновки. Єдине, на чому я не зупиняв свою увагу - це клавіатури.Вони у всіх нетбуків дуже схожі, але якщо вам потрібен нетбук, як і мені, щоб можна було писати статті в дорозі, то рекомендую придивитися до того, щоб клавіатура була зручною. Це можна зробити в будь-якому магазині, що торгує комп'ютерами - зазвичай весь асортимент виставлений в торговому залі, таким чином можна підійти помацати, помацати, натискати і т.д.

Переглядів: 135 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar