Головна » 2017 » Січень » 18 » Як вибрати комп'ютер. Частина 2. Комплектуючі.
20:51
Як вибрати комп'ютер. Частина 2. Комплектуючі.


У минулій статті ми з вами дізналися які комп'ютери бувають, плюси і мінуси різних форм-факторів і чим вони різняться.У цій статті ми продовжимо вибирати комп'ютер і визначимося на що ще слід звертати увагу при виборі.

Давайте розберемо (в прямому сенсі) з чого ж складається комп'ютер.

Всі комп'ютери складаються з наступних комплектуючих:

  • Материнська плата. Основна, несуча мікросхема, на неї встановлюються всі інші комплектуючі.Інформація про материнську плату часто відсутня у готових комп'ютерів, проте при самостійній (або на замовлення) збірці системного блоку слід звернути особливу увагу на дану деталь. Саме від материнської плати залежить який процесор ви зможете поставити, скільки USB (3.0 або 2.0) роз'ємів у вас буде, який обсяг оперативної пам'яті ви зможете встановити і інші важливі деталі.

 

  • Блок живлення (БП). Дуже важлива частина комп'ютера. По-перше чим вище потужність блоку живлення, тим більше (і потужніше) деталей ми зможемо поставити в наш комп'ютер (за умови, що на материнській платі достатню кількість потрібних роз'ємів). По-друге БП низької якості може виводити з ладу інші деталі, працюючи при цьому «начебто» нормально. Важливість блоку живлення має місце бути тільки при виборі (збірці) стаціонарних комп'ютерів, при виборі ноутбука можете взагалі не звертати увагу на цю деталь.

 

  • Процесор (CPU). Найважливіша деталь, думаюча частина мозку комп'ютера. Саме процесор віддає команди всіх пристроїв. Швидкість роботи процесора залежить від його частоти, яка виражається в мегагерцах (МГц), кількості ядер і кеші (спеціальний буфер пам'яті). Запам'ятайте, не можна складати потужність ядер! Наприклад, якщо у нас є чотирьохядерний процесор потужністю 1 ГГц (= 1000 МГц), цеНЕ ( ! ) Означає, що наш CPU працює на частоті 4 ГГц, а означає, що він здатний одночасно вирішувати чотири завдання з потужністю процесора 1 ГГц. Тобто такий CPU буде працювати в чотири рази швидше одноядерного процесора з тією ж частотою (це звичайно все приблизно, але цього достатньо, щоб розуміти, що таке ядра і мегагерци). Процесори для ПК виробляють всього дві компанії в світі, це INTEL і AMD.

У компанії INTEL є три основні типи процесорів: i3, i5, i7 . Вони в свою чергу діляться на покоління, але зараз говорити про це не будемо.

** I3 - Відмінний процесор початкового рівня. Встановлюється в комп'ютери розраховані на повсякденні завдання, такі як: посидіти в інтернеті, подивитися кіно, попрацювати з документами. Дана модель може і потягнути багато ігор, але серія i3 на це не розраховувалася.

** I5 - Більше ядер, вище частота. Серія i5 вже розрахована на ігри, роботу з графікою і роботу з відео. Є середнім між i3 і i7.

** I7 - Потужний і дорогий процесор. Найважчі програми, потужні гри і робота з важким відео і 3D графікою. CPU цієї серії встановлюються в дорогі ігрові, а так само студійні комп'ютери.

Основна лінійка процесорів AMD - це A4, A6, A8, A10 . Виробник позиціонує їх, як аналоги процесорам INTEL, тільки використовують іншу букву (і на одну цифру більше) в назві, а так само вони значно дешевше.

** A4 - Початковий рівень.

** A6 - Середній рівень.

** A8 і A10 - Максимальний рівень. Більше ядер і продуктивності.

Процесори цієї серії мають вбудований відео чіп Radeon. І якщо в комп'ютері встановлена ​​ще й додаткова відеокарта Radeon, то вони працюють в так званому Dual Graphics режимі, тобто одночасно.

 

 


В інтернеті повно статей і тестів типу: « i7 vs. A10 «,« intel vs amd »і тому подібних. Зауважу, майже всюди перемагають процесори INTEL, але і не забуваємо про різницю у вартості. З процесорами AMD цілком можливо, що на 1 витрачений рубль ми отримаємо більше обчислювальної потужності.

Якщо вибирати ноутбук з описаними вище процесорами, то я рекомендую дивитися в бік компанії INTEL, так як у них нижче енергоспоживання, а отже більше часу роботи ноутбука на одному заряді батареї.

Але при виборі (або у роботі) системного блоку все не так однозначно. Тут немає такого поняття, як час автономної роботи, а у компанії AMD є ще серія FX - це досить потужні (могутніше, ніж серія A ..) і відносно (аналогів від INTEL) не дорогі процесори.

Порівнювати продукцію цих двох компаній можна дуже довго, якщо не нескінченно, тому якщо буде в цьому необхідність, раджу читати порівняння конкретних моделей в інтернеті (наприклад тут - http://versus.com/ru ) або довіритися консультанту при покупці.

На замітку! Бюджетні комп'ютери на процесорах Intel Celeron, Intel Pentium і AMD E1 купувати не раджу. Їх продуктивність залишає бажати кращого. Простіше доплатити пару тисяч рублів і взяти комп'ютер на одному з вище описаних CPU, ніж чекати поки ваш комп'ютер «довго думає».

 

  • Жорсткий диск (HDD і SSD). Якщо процесор - це думаюча частина мозку комп'ютера, то жорсткий диск - це його запам'ятовує частина (довгострокова пам'ять). Ваша музика і фільми, документи та програми, все, що зберігається на вашому комп'ютері, знаходиться на жорсткому диску. Об'єм жорсткого диска вимірюється в гігабайтах (ГБ) і чим їх більше, тим більше інформації на нього може вміститися. Носії пам'яті бувають твердотільні (SSD) і звичайні, механічні (HDD).

** На HDD механічно крутиться диск (і крутиться дуже швидко, від 5400 до 7200 оборотів в хвилину), на який записується і перезаписується інформація. Такі диски мають більший обсяг, але можуть вийти з ладу від тряски.

** SSD з'явилися порівняно недавно. У цих носіїв інформації немає механічних деталей і сам диск відсутній як такий, так що слово «диск» тут трохи недоречно, через його відсутність. Твердотільний накопичувач - це щось типу великий (і зауважу досить дорогий) флешки. SSD працюють значно швидше простих HDD, але мають менший обсяг. Я засікав час завантаження Windows 8 на ноутбуках з SSD і був вражений повним завантаженням деяких моделей за 7 секунд.

Так як SSD досить дорогі, а HDD об'ємні, виробники все частіше використовують поєднання обох видів носіїв пам'яті.Наприклад, на SSD пам'яті встановлюється операційна система і файл підкачки, а в якості сховища інформації використовується HDD.

 

  • Оперативна пам'ять. Оперативна пам'ять - це короткочасна пам'ять комп'ютера. В даний тип пам'яті заноситься інформація від запущених додатків, служб і т.д. Чим більше такої пам'яті, тим більше й адекватної програм працюватимуть одночасно (а так само більш важкі програми або гри). Швидкість обміну інформацією у такий пам'яті значно вище, ніж у жорстких дисків, тому вона існує від них окремо.Нормальний об'єм оперативної пам'яті на нинішній час, це 4 гігабайти (4 Gb) і вище (бувають і 16 Gb і 32 Gb ігрові машини). Який обсяг, якій швидкості і яка кількість планок пам'яті можна встановити в комп'ютер залежить від материнської плати.

На замітку! Вище я писав про бюджетні комп'ютерах на дешевих процесорах. Так ось, найчастіше у таких PC ще і всього 2 Gb оперативної пам'яті, що дуже мало за сьогоднішніми мірками (стільки оперативної пам'яті зараз ставлять на смартфони).

 

  • Відеокарта. Відеокарта - це плата, яка виводить зображення з комп'ютера на монітор. Дуже важлива деталь для геймера (гравця в комп'ютерні ігри). Тут все просто. Крута і потужна відеокарта дозволить насолоджуватися найсучаснішими іграми на максимальних налаштуваннях графіки і дивитися відео (і 3D відео) найвищої якості.

Відкрите бувають двох видів: 
** Інтегровані - вбудовані в материнську плату. Такі відеокарти розраховані просто на виведення зображення на дисплей і прості повсякденні завдання (подивитися кіно, посидіти в інтернет і т.д.) і не підходять для більш важкої роботи (3D моделювання, ігри і т.д.) 
** Дискретні (додаткові) - окремий пристрій зі своїми ресурсами (процесори, пам'ять). Такі відеокарти вставляються в материнську плату додатково і зазвичай мають високу продуктивність. На деяких ігрових рішеннях встановлюють по дві відеокарти для досягнення більшої продуктивності. 
Відкрите діляться на сімейства GeForce (розробник nVidia) і Radeon (розробник AMD). Природно там є багато різних моделей, серій і виробників, але як і в випадку з процесорами, писати про них можна нескінченно і краще читати порівняння конкретних моделей на спеціальних технічних сайтах.

 

  • Корпус. Корпуси стаціонарних комп'ютерів бувають різних розмірів. Останнім часом стало з'являтися багато моделей менше (за своїми габаритами) стандартних корпусів. Купуючи таке рішення, не забувайте, що ви будете обмежені розмірами корпусу в апгрейде (заміні на більш сучасні деталі або їх додаванні).

Корпус ноутбуків включає в себе таку деталь, як дисплей, від діагоналі якого залежить і діагональ ноутбука.

Нетбуки (малопотужні маленькі ноутбуки) зазвичай оснащуються дисплеями 10 "- 11".

Ноутбуки зі стандартним дисплеєм - це 15,6 ".

Ігрові (не всі) і настільні ноутбуки - це 17 "і більше.

 

Тепер Ви знаєте з яких деталей складаються комп'ютери, на які характеристики варто звертати увагу і що вони означають. Характеристики комп'ютерних комплектуючих, це той випадок, коли чим більше цифри їх значень (гігабайти, гигагерци, кількість ядер і т.д.), тим краще.

Переглядів: 149 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar