Головна » 2017 » Січень » 18 » Як вибрати комп'ютер. Частина 1. Форм-фактори.
20:53
Як вибрати комп'ютер. Частина 1. Форм-фактори.


І так, настав той день, коли ми зважилися придбати новий комп'ютер. Приходимо в магазин і тонемо у всьому різноманітті вибору. Тут нам і великі і маленькі, білі, рожеві, сині, двох, трьох і восьми ядерні моделі різної цінової категорії. Як сказав мені один покупець: «Чому у вас їх не три, я втомився вибирати» (вибирав він до речі сам). До речі, хороший продавець запропонує Вам як раз не б олее трьох моделей (максимум п'ять в особливих випадках), саме для того, щоб Ви не потонули в усьому цьому різноманітті.

І ось прийшли ми в магазин і бачимо нескінченні стелажі з комп'ютерами. З чого почати? А почати необхідно з того, що конкретно ми хочемо.

Якщо нам потрібна потужна ігрова машина, яка буде стояти вдома, то краще брати системний блок (стаціонарний комп'ютер).

СІС блок У такого рішення є кілька плюсів:

 • Потужність. Потужність комплектуючих системних блоків вище ніж на ноутбуках. Не просто так системні блоки великі, а ноутбуки маленькі.
 • Можливість апгрейда. Апгрейд - це заміна застарілих частин на більш нові та продуктивні. Можна додати пам'ять, поставити більш круту відеокарту і т.д. .
 • Ремонтопридатність. При виході з ладу певної деталі, її можна замінити навіть самостійно (володіючи деякими навичками), адже вся начинка системних блоків зібрана як конструктор.

З мінусів:

 • Потрібно додаткові грошові вкладення у вигляді покупки монітора. Але це можна віднести і до плюсів (наприклад заміна монітора на побільше або навіть 3D).
 • Габарити. Займає більше місця ніж ноутбук, і вимагає свій власний кут, де він зі своїми клавіатурою, мишкою і монітором буде стояти завжди.
 • Відсутність мобільності. Чи не вийде просто так взяти з собою на кухню або в дорогу.

Хочу зауважити. Купувати готовий системний блок не дуже вигідно. Я рекомендую збирати такі станції по частинах, тобто купити окремо всі запчастини і зібрати їх в єдину машину, тим самим не тільки економлячи, а й, що важливіше, отримуючи саме те, що Вам потрібно до останнього гвинтика. Зібрати можна як самостійно (володіючи навиками), так і на замовлення.

Е слі ж нам потрібен комп'ютер, який ми плануємо носити з собою, то наш вибір однозначно зупиниться на ноутбуці.

 

ПриміткаУ ноутбуків так само є свої плюси і мінуси.

Давайте сформулюємо плюси такого рішення:

 • Мобільність. Можна використовувати «на колінах» в автобусі, метро, літаку. Можна взяти з собою на навчання, роботу і кухню.
 • Автономність. Час роботи сучасних моделей різниться від двох до десяти годин роботи на одному заряді батареї.
 • Форм-фактор «все в одному». Ноутбук готовий до роботи відразу після покупки і початкового налаштування і не вимагає покупки чогось ще (як наприклад монітор для системного блоку). Завдяки своєму форм-факторі не вимагає свого кута в будинку.

Ну є звичайно і мінуси:

 • Складність і дорожнеча ремонту. Форм-фактор, який ми віднесли до плюсів, одночасно можна зарахувати і до мінусів. У разі виходу з ладу будь-якої деталі, ми позбавляємося всього пристрою, а вартість заміни розбитого дисплея часто наближається до вартості самого пристрою.
 • Неможливість апгрейда. Додати ще один жорсткий диск або відеокарту у нас не вийде, так як в корпусі просто-напросто немає вільного місця. У разі старіння ноутбук підлягає повній заміні.
 • Потужність.  Продуктивність ноутбуків зазвичай нижче, ніж у системних блоків. Є звичайно й серйозні ігрові рішення, але їх ціна досить висока. Мобільність у справжніх ігрових ноутбуків практично відсутня (вони досить важкі), як і автономність (потужне залізо дуже швидко розряджає акумулятор).

Як бачимо плюси одного рішення є мінусами іншого.

Е сть ще й третій вид персональних комп'ютерів - моноблоки.

моноМоноблок - це якийсь гібрид стаціонарного комп'ютера (системного блоку) і ноутбука. Форм-фактор таких пристроїв влаштований теж за принципом «все в одному». 
Моноблоки з'явилися відносно недавно, але покупка такого рішення мені здається сумнівною. Посудіть самі:

 • Потужність ми маємо як у системного блоку, але в зв'язку з корпусом можливості апгрейда у нас обмежені.
 • У разі поломки наприклад колонок ми знову втрачаємо всього пристрою на час ремонту (як у випадку з ноутбуками), а замінити монітор на побільше у нас не вийде, так як він вбудований в корпус.
 • Розміром з монітор таке рішення займає трохи менше (ніж системні блоки) місця, але так само вимагає свій кут в будинку.

Д Давайте підіб'ємо підсумок. Зваживши всі за і проти, ми робимо свій вибір на користь того чи іншого рішення.

 1. Системний блок, якщо ми хочемо потужну домашню машину.
 2. Моноблок, якщо ми хочемо системний блок, але у нас не так багато місця.
 3. Ноутбук, якщо нам важлива мобільність і автономність.
 1.  
Переглядів: 157 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar