Головна » 2017 » Січень » 4 » Як уберегти себе від покупки підробленого картриджа?
21:09
Як уберегти себе від покупки підробленого картриджа?


 

Відразу обмовлюся, що під час написання даної статті автор не дотримувався правила, яке говорить "Існує дві точки зору: моє і неправильне", тому всі свої думки і конструктивну критику можна (і потрібно) висловлювати в коментарях. З кожним роком шахраї вдосконалюють свої технології, тому все передбачити не можна. Однак, є моменти, які можуть вам чітко сказати, що картридж підроблений.

Для початку давайте згадаємо, які вони взагалі бувають, ці картриджі за видами. Безумовно, це оригінальні, далі йдуть ліцензійні, після - сумісні (аналоги) і, спочатку пристосовані для перезаправлення (на струменевих системах) і, нарешті, підробки.

Якщо коротко, то справа з ними йде так:

Оригінальні - це ті, які виробляє сам виробник принтерів. Можна сказати - найкращі, тому що виробник всяко краще знає, який хімічний склад, або розмір зерна тонера підійде для того чи іншого апарату.

Ліцензійні - це ті, які виробляються на будь-якому виробництві за ліцензією власника торгового знака. Тут все залежить від сумлінності виробника і строгості ВТК, але в цілому теж непогано.

Сумісні (аналоги) - це картриджі, виконані за іншою технологією, що базується на аналізі оригінальних чорнила. Іншими словами, після виходу нового принтера в продаж, представниками фірм-виробників сумісних картриджів закуповуються оригінальні зразки чорнила (картриджі), після чого лабораторія розбирає їх склад, аналізує властивості, після чого виготовляє максимально наближені за характеристиками витратні матеріали. Найчастіше вони дешевше коштують, але при цьому якість їх буває досить високим.

Картриджі, пристосовані для перезаправлення - це картриджі, іноді випускаються виробником обладнання, або стороннім виробником, які можна перезаправлять. Найбільшу популярність такі речі здобули у власників різних друкованих салонів, тому що придбання наповнювача (чорнила або тонера) картриджа в рази вигідніше, ніж придбання нового картриджа.

Підробки - навряд чи я помилюся, якщо скажу, що підробляють картриджі оригінальні, тому що сумісні спочатку коштують дешевше, так що сьогодні ми будемо розбирати саме такі підробки.

 

Чим небезпечні підроблені картриджі?

Основна небезпека полягає в дуже високій частці ймовірності виведення принтера з ладу. Наприклад, на початку нашого століття випускалися такі картриджі до принтера Epson, які обладналися чіпом (який, до речі, заважає заправляти оригінальні картриджі), що виводить з ладу електроніку принтерів Epson Stylus Photo 1290. З гарантії, правда, це принтери не знімало (або мені розуміють сервісмени попалися), але без принтера можна було залишитися на термін від 10 до 20 днів.

Це далеко не єдиний приклад, як можна угробити свій принтер або МФУ.

Якщо підробка і не зіпсувала ваш принтер, то все одно, може сильно кульгати кольору, якість друку, дуже швидко почнуть з'являтися смуги і т.п.

 

Як убезпечити себе від покупки підробки?

Давайте розглянемо декілька моментів, які, ймовірно, не зможуть гарантувати 100% ймовірності, що до вас в руки не потрапить підробка, але наблизять вас до цього порогу.

Отже, поїхали:

1. Не варто купувати картриджі на ринках і в підозрілих інтернет-магазинах. Незважаючи на те, що там дешевше - скупий платить двічі. Пам'ятайте про це.

2. Читайте на сайті виробників ознаки оригіналу - виробники картриджів постійно вдосконалюють способи захисту від підробки.Зокрема, картриджі Epson мають голограму Color Shifting Label з двома накладеними один на одного зірками і міняє колір залежно від кута перегляду з зеленого на бронзовий і назад. У інших виробників - інші особливості. Якщо на сайті немає такої інформації - телефонуйте в службу підтримки виробника і задавайте питання.

3. Зверніть увагу на якість поліграфії, причому як упаковки картриджа, так і на самому картриджі. Якщо кольори бляклі, є розбіжність кольорів, то це говорить про те, що упаковку виробляли на низькоякісному обладнанні і скоріше за все це підробка.

4. Поспілкуйтеся на форумах на предмет використання сумісних або перезаправних картриджів безпосередньо до вашої моделі принтера. Це теж один із способів не попастися на підробку, тому що сумісні картриджі підробляти невигідно.

5. Якщо оригінальний картридж коштує занадто дешево - це теж привід задуматися і зателефонувати в службу підтримки пристрою. Незважаючи на запевнення виробників, що оригінальна продукція коштує дешевше, - оригінал надто дешевим бути не може.

Ось ті прості поради, які дозволять вам по можливості захиститися від підроблених витратних матеріалів. Я ж, в свою чергу, чекаю ваших відгуків і коментарів, а так же історій з життя, пов'язаних з експлуатацією принтерів.

Переглядів: 121 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar