Головна » 2017 » Січень » 14 » Як оптимізувати роботу комп'ютера
20:27
Як оптимізувати роботу комп'ютера

У наше століття, - століття високих технологій, комп'ютер міцно зайняв своє місце будинку і в офісі, в аеропорту і в бібліотеці, в освіті та медицині, словом, скрізь, де тільки можна.

       Іншими словами - комп'ютер став чимось само собою зрозумілим і, як наслідок, багато хто просто забувають, що комп'ютер, як і будь-яка інша складний електронний пристрій, потребує регулярного обслуговування.

       У більш ранніх статтях я вже писав, що необхідно проводити очищення комп'ютера від пилу, проводити дефрагментацію всіх дисків, час від часучистити диск C: , щоб звільнити місце для роботи операційної системи і так далі. Тут ми спробуємо з вами розібратися, з якою періодичністю слід виконувати ці операції.

       Графік цих процедур складається з урахуванням активності використання комп'ютера і його основного призначення.Розділимо види цього самого використання за категоріями з прив'язкою до професії, життєвому образу і т.п.

Категорія № 1. 
Комп'ютер є робочим інструментом 
секретаря, менеджера, бухгалтера. 
Обстановка - в офісі ніхто не курить.

       Типове призначення такого комп'ютера, це навігація по мережі Інтернет, складання документів, читання електронної пошти і робота з будь-якої СУБД, наприклад, щось з розряду 1С. У такого комп'ютера рідше виникають різні збої і неполадки, тому щона ньому ведеться робота у двох-трьох додатках. Операції по установці-видалення програм вкрай рідкісні.

       При такому використанні комп'ютера найбільш раціональне обслуговування полягає в проведенні дефрагментації один раз на півроку. Антивірусна профілактика - за потребою. Очищення від пилу - в залежності від запилення приміщення. У середньому раз в 3-6 місяців.

       Рекомендується проведення резервування даних 1 раз в тиждень на файл-сервер, або на зовнішній жорсткий диск.

 

Категорія №2. 
Домашні користувачі. 
Основне призначення комп'ютера - перегляд фільмів, прослуховування музики, 
зберігання фотографій і навігація по мережі Інтернет. 
Обстановка - вдома ніхто не курить.

       Такий комп'ютер мало чим відрізняється від офісного. Обслуговування таке ж, як у комп'ютера першої категорії.

       Дублікати фотографій і цінних відеозаписів настійно рекомендується зберігати на CD / DVD-дисках, або на зовнішньому жорсткому диску.

 

 

 

Категорія №3. 
Активні домашні користувачі. 
Основне призначення комп'ютера - ігри, мережеві додатки, 
експерименти і т.п. 
Обстановка - вдома ніхто не курить.

       Зазвичай такий комп'ютер буває дуже сильно засмічений і файли на дисках дуже сильно фрагментовані. Такому комп'ютера рекомендується раз в 2-3 місяці проводити повну оптимізацію, в якій необхідно виконання повної антивірусної профілактики, дефрагментації і очищення від пилу, тому що комп'ютери, що використовуються для ігор, гріються дуже сильно і, як наслідок, мають потребу в гарному охолодженні.

 

Категорія №4. 
Будинок або офіс, в якому активно курять.

       Взагалі, висока концентрація тютюнового диму негативно впливає на роботу персонального комп'ютера. Пов'язано це з тим, що кіптява осідає на радіатори комп'ютера і стає причиною погіршення охолодження вузлів комп'ютера. Тому рекомендується особливу увагу приділяти очищенню радіаторів комп'ютера від цього нальоту і намагатися якомога частіше провітрювати приміщення.

 

Загальні поради по використанню комп'ютерів.

       Приміщення, в якому стоїть комп'ютер має регулярно провітрюватися. Це добре і для вас і для комп'ютера.

       Для захисту комп'ютера від перешкод в електромережі - використовуйте мережеві фільтри. А якщо мають місце перепади напруги, то спеціалізовані джерела безперебійного живлення (ІБП).

       Не користуйтеся комп'ютером в повній темряві і при занадто яскравому освітленні. Це може погіршити ваш зір.

       Робіть 10-хвилинні перерви кожні 50 хвилин - це дозволить вам зберегти свій зір.

Переглядів: 135 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar