Головна » 2017 » Січень » 3 » Індекс продуктивності в Windows 8.1, Windows 10.
21:10
Індекс продуктивності в Windows 8.1, Windows 10.

Індекс продуктивності в оригіналі ( Windows Experience Index , WEI ) вперше ми побачили в Windows Vista. Він оцінював відноснупродуктивність системи . Здійснюється ця функція за допомогою утиліти WinSAT - розшифровується як Windows System Assesment Tool - є засобом обчислення оцінки операційної системи. WinSAT здійснює тести на продуктивність основних показників системи, на їх основі обчислюється індекс.

Обчислюється оцінка п'яти важливих показників операційної системи:

  • процесор
  • Оперативна пам'ять
  • 2D Графіка
  • 3D графіка
  • дискова підсистема

Діапазон обчислення індексу змінювався від системи до системи. Так ось, наприклад в Windows Vista його значення було з 1 до 5.9, в Windows 7 - з 1 до 7.9, а в системах Windows 8, 8,1, 10 - з 1 і аж до 9.9. Обчислення ведуться для кожного компонента WEI , а загальне значення підсумовується виходячи з найменшого числа.

З причин зрозумілим тільки корпорації Microsoft зник інтерфейс відображення запуску утиліти в Windows 8.1 і Windows 10. Проте, оцінку провести все одно можна, результати якої зберігаються в певний файл. Чомусь відображення результату прибрано з панелі управління.

За допомогою командного рядка можна запустити підрахунок продуктивності операційної системи . Ось кілька варіантів команд WinSAT:

  • winsat formal - тут загальна підрахунок продуктивності операційної системи
  • winsat formal -v - тут загальний підрахунок продуктивності операційної системи плюс детальний звіт
  • winsat formal -xml file.xml - тут виводиться звіт про перевірку в зазначений xml-файл
  • winsat formal -restart never - при даній команді перевіряються тільки нові компоненти
  • winsat formal -restart clean - після цієї команди стирається історія минулих перевірок та здійснюється перевірка заново

Необхідно запустити командний рядок і звичайно від імені адміністратора. Щоб це зробити клікніть на клавіші одночасно Win + X і в побачене контекстному меню натисніть на рядок з назвою Командний рядок (адміністратор) .

У побачене віконці, Адміністратор: Командний рядок , вводимо таке: winsat formal , і натискаємо Enter .

Потрібно почекати поки утиліта WinSAT завершить підрахунок.

Потім натискаємо поєднання клавіш Win + R відкриється вікно Виконати . Введемо shell: games і клацніть на клавішу Enter .

Відкриється віконце Ігри , де з права побачите індекс загальної продуктивності . Під час першого відкриття вікна Ігри , може з'явитися парочка діалогових вікон - просто закриваємо їх.

Важлива інформація . Якщо ви будете запускатиутиліту підрахунку продуктивностіна мобільних пристроях (планшеті або ноутбуці), то необхідно бути підключеним до електромережі. Якщо пристрій працює від батареї, то оцінка не запрацює і буде відображена помилка.

Всі результати про оцінки зберігаються в xml-файлах , ці файли зберігаються в папці C: \ Windows \ Performance \ WinSAT \ DataStore . Для ознайомлення з результатами продуктивності системи потрібно відкрити файл, в назві якого є Formal . Якщо таких файлів кілька, то необхідно вибрати останній по його датою створення.

Переглядів: 136 | Додав: sharmandmoda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar